Слово Архиєпископа Авеля (Акція руйнування православних церков на Холмщині і Південному Підляшші в 1938 році − обставини, перебіг, наслідки) - АКЦІЯ РУЙНУВАННЯ ПРАВОСЛАВНИХ ЦЕРКОВ НА ХОЛМЩИНІ І ПІВДЕННОМУ ПІДЛЯШШІ

Перейти до змісту

Головне меню

Слово Архиєпископа Авеля (Акція руйнування православних церков на Холмщині і Південному Підляшші в 1938 році − обставини, перебіг, наслідки)

Історіографія > Книжки > Акція руйнування...
 
 


Зі словами вдячності Господу Вседержителю прагну висловити радість від появи збірника наукових статей, присвячених такій драматичній події в історії Православної Церкви на Холмщині й Підляшші, якою була акція руйнування церков у 1938 році. Ця публікація, заінспірована науковою конференцією, що відбулася у жовтні 2008 року в Холмі, є своєрідним ужинком зорганізованих Люблинсько-Холмською православною єпархією відзначень 70-х роковин акції руйнування православних церков на Холмщині і Південному Підляшші, а водночас суттєвим внеском у наукові дослідження тих трагічних часів.

Внаслідок політики державних властей наприкінці міжвоєнного періоду на нашій Холмсько-Підляській землі дійшло до великої трагедії. Спустошено спадщину поколінь автохтонного населення цієї землі. З надбужанського краєвиду зникло багато прекрасних, намолених храмів, які часом мали кількасотрічну історію, як дерев’яна церква у Ярославці біля Грубешева, зведена у 1520 році. Ці сумні сторінки історії не можна забути, вони повинні залишитися елементом нашої історичної пам’яті. Без сумніву, сприятиме цьому даний том.

Прагну скерувати слова подяки до всіх, хто сприяв появі цієї публікації, виданої спільно нашою єпархією та Українським Товариством. Особливо вдячність за величезну працю висловлюю редакторові цього тому і цілої серії «Холмський архів» д-ру Григорієві Купріяновичу. Дякую також інституціям, які підтримали цю важливу ініціативу, що служить пізнанню історичного минулого Холмсько-Підляської землі.

† Авель
Православний Архиєпископ
Люблинський і Холмський

 
 
 
 
 
Назад до змісту | Назад до головного меню